<
>

Boxing fight schedule

To go directly to a particular month, click the links below:

DECEMBER | JANUARY | FEBRUARY | MARCH | APRIL | MAY | JUNE | JULY | AUGUST | SEPTEMBER | NOVEMBER | DECEMBER

Nov. 16

At Oklahoma City, Okla. (ESPN/ESPN Deportes):

  • Maurice Hooker vs. Alex Saucedo, 12 rounds, for Hooker's WBO junior welterweight title

  • Egidijus Kavaliauskas vs. Roberto Arriaza, 10 rounds, welterweights

  • Cletus Seldin vs. Nelson Lara , 10 rounds, junior welterweights

  • Jonathan Guzman vs. Roberto Castaneda, 10 rounds, junior featherweight

  • Albert Bell vs. Carlos Padilla, 8 rounds, lightweights

  • Trevor McCumby vs. Felipe Romero, 8 rounds, light heavyweights

  • Tyler Howard vs. Isiah Seldon, 8 rounds, middleweights

  • Aaron Morales vs. Francisco Lapizco, 6 rounds, bantamweights

  • Rasheen Brown vs. Sebastian Baltazar, 4 rounds, junior featherweights

  • Paul Kroll vs. Antonio Wattell, 4 rounds, welterweights

  • John Rincon vs. Emanuel Williams, 4 rounds, lightweights

At Philadelphia (Showtime):

  • Jaron Ennis vs. Raymond Serrano, 10 rounds, welterweights

  • Kenneth Sims Jr. vs. Samuel Teah, 8 rounds, junior welterweights

  • Arnold Khegai vs. Jorge Diaz, 8 rounds, junior featherweights

  • Branden Pizarro vs. Jerome Rodriguez, 6 rounds, junior welterweights

  • Gadwin Rosa vs. German Meraz, 6 rounds, junior lightweights

  • Kieran Hooks vs. Gledwin Ortiz, 4 rounds, junior middleweights

  • Christian Tapia vs. Darnell Pettis, 4 rounds, junior lightweights

  • Benny Sinakin vs. Darren Gibbs, 4 rounds, light heavyweights

  • Angel Pizarro vs. TBA, 4 rounds, junior featherweights

  • David Stevens vs. TBA, 4 rounds, cruiserweights

At Ontario, Calif. (ThompsonBoxing.com):

  • Michael Dutchover vs. Daulis Prescott, 8 rounds, junior lightweights

  • Pedro Moreno vs. Erick Aguirre, 6 rounds, lightweights

  • Richard Brewart vs. Isaiah Vernell, 4 rounds, welterweights

  • Leo Ruiz vs. Antonio Luis Hernandez, 4 rounds, welterweights

  • Mario Hernandez vs. Luis Montellano, 4 rounds, bantamweights

  • Arnold Dinong vs. Alex Solorio, 4 rounds, featherweights

At Kissimmee, Fla. (Telemundo):

  • Jonathan Gonzalez vs. Juan Alejo, 10 rounds, flyweights

  • Christian Camacho vs. Issac Cerda, 6 rounds, featherweights

  • Antonio Vargas vs. Jorge Perez, 8 rounds, bantamweights

  • Felix Santana vs. Adrian Martinez, 6 rounds, lightweights

  • Freddy Ortiz vs. Sean Acosta, 4 rounds, featherweights

  • Joshua Maldonado vs. Christian Reed, 4 rounds, featherweights

  • Kelvin Gonzalez vs. TBA, 4 rounds, junior featherweights

At Bethlehem, Pa.:

  • Anvar Yunusov vs. Jose Salinas, 8 rounds, junior lightweights

  • Christian Montano vs. Paul Holley, 6 rounds, light heavyweights

  • Michael Coffie vs. Jamal Woods, 6 rounds, heavyweights

  • Joseph George vs. Josue Obando, 6 rounds, light heavyweights

  • Sebastian Fundora vs. Jonathan Batista, 6 rounds, junior middleweights

  • Jeffrey Torres vs. Steven Lopez, 4 rounds, bantamweights

  • Yeuri Andujar vs. Haziz Self, 4 rounds, featherweights

  • Alejandro Jimenez vs. Desmond Moore, 4 rounds, bantamweights

  • Ricky Nuno vs. Ashton Sykes, 4 rounds, middleweights

  • Kendall Cannida vs. Travis Toledo, 4 rounds, light heavyweights

At Atlantic City, N.J.:

  • Thomas LaManna vs. Mike Arnaoutis, 8 rounds, welterweights

  • Chris Thomas vs. Dennis Knifechief, 8 rounds, middleweights

  • Donald Smith vs. Tyrone Luckey, 6 rounds, featherweights

  • Greg Jackson vs. Juan Rodriguez Jr., 8 rounds, welterweights

  • Omar Salem vs. Alberto Delgado, 4 rounds, middleweights

  • Elijah Moralas vs. Michael Ruiz, 6 rounds, welterweights

  • Ry'Shine Collins vs. Dennis Fundenberg, 4 rounds, bantamweights

  • Joel De La Paz vs. Rashad Jones, 6 rounds, super middleweights

  • Isaiah Hart vs. Leon DeShields, 4 rounds, middleweights

  • Steve Moore vs. Nigel Fennell, 4 rounds, welterweights

At Trujillo Alto, Puerto Rico:

  • Jean Carlos Torres vs. Franklin Mamani, 10 rounds, junior welterweights

  • Victor Santillan vs. Christian Velez, 4 rounds, junior featherweights

  • Angel Aponte vs. Luis Enrique Rivera, 4 rounds, junior lightweights

  • Jean Rivera vs. Fernando Semidey, 4 rounds, junior middleweights

  • Mario Suarez vs. Ronald Quintana, 4 rounds, middleweights

  • Jose Manuel Escroig vs Anthony Concepcion, 4 rounds, welterweights

Nov. 17

At Bilbao, Spain (ESPN+):

  • Kerman Lejarraga vs. Frankie Gavin, 12 rounds, for Lejarraga's European welterweight title

  • Roberto Ramirez vs. Oscar Amador, 8 rounds, lightweights

  • Jon Miguez vs. Abdessamad Nechchad, 8 rounds, welterweights

  • Ibon Larrinaga vs. Carlos Ramos, 8 rounds, featherweights

At Mulvane, Kan. (DAZN):

  • Jarrell "Big Baby" Miller vs. Bogdan Dinu, 12 rounds, heavyweights

  • Claressa Shields vs. Hannah Rankin, 10 rounds, for Shields' IBF/WBA and vacant WBC women's middleweight title

  • Nico Hernandez vs. Josue Morales, 8 rounds, flyweights

  • Brandon Rios vs. Ramon Alvarez, 12 rounds, junior middleweights

  • Gabe Rosado vs. Luis Arias, 12 rounds, middleweights

  • Anthony Sims Jr. vs. Colby Courter, 8 rounds, light heavyweights

  • Nikita Ababiy vs. Javier Rodriguez, 4 rounds, junior middleweights

  • Manny Thompson vs. Leroy Jones, 6 rounds, super middleweights

  • Jeremy Nichols vs. Jeremiah Page, 8 rounds, middleweights

At Mexicali, Mexico:

  • Diego De La Hoya vs. Edixon Perez, 10 rounds, junior featherweights

  • Seniesa Estrada vs. Debora Rengifo, 10 rounds, female junior flyweights

  • Jesus Riegos vs. Cristian Pimentel, 4 rounds, junior featherweights

  • Israel Ramirez vs. Wilivaldo Garcia, 4 rounds, bantamweights

  • Jose Dorantes vs. Alexandro Zarate, 6 rounds, featherweights

  • Miguel Espinoza vs. Alejandro Leon, 4 rounds, lightweights

  • Rafael Flores vs. Luis Lomeli, 4 rounds, lightweights

At Dessau, Germany:

  • Robin Krasniqi vs. Stefan Haertel, 12 rounds, for Krasniqi's European super middleweight title

At Paranaque City, Philippines:

  • Lee Haskins vs. Kenny Demecillo, 12 rounds, IBF bantamweight eliminator

At Goeppingen, Germany:

  • Firat Arslan vs. Sefer Seferi, 12 rounds, cruiserweights

At Hyeres, France:

  • Jeremy Parodi vs. Luca Rigoldi, 12 rounds, for vacant European junior featherweight title

At Tucson, Ariz.

  • Luis Coria vs. Thomas Valdez, 8 rounds, junior lightweights

  • Christopher Gonzalez vs. Judas Estrada, 4 rounds, welterweights

  • Alfonso Olvera vs. Virgil Green, 6 rounds, junior welterweights

  • Richard Martinez vs. Edriech Rosa, 4 rounds, junior bantamweights

  • Emmanuel Guajardo vs. Daniel Garcia-Flores, 4 rounds, middleweights

  • Emmanuel Nieves vs. Jose Barrera, 4 rounds, lightweights

  • Nicholas Rhoads vs. Hamilton Ash, 4 rounds, junior middleweights

  • Arturo Resendiz vs. Brandon Trujillo, 4 rounds, middleweights

  • Edgar Medina vs. David Damore, 4 rounds, heavyweights

At Charlotte, N.C.:

  • LaVonte Earley vs. LaShawn Alcocks, 6 rounds, welterweights

  • Michael Williams Jr. vs. Stephon McIntyre, 8 rounds, welterweights

  • Miree Coleman vs. JacQuan Townes, 10 rounds, heavyweights

  • Lei'D Tapa vs. Monika Harrison, 4 rounds, female heavyweights

  • Jason Wahr vs. Chordale Booker, 6 rounds, junior middleweights

  • Sammie Milhouse vs. Chris Grays, 6 rounds, junior middleweights

  • Lawrence Blakely vs. Deondre Robinson-Neal, 6 rounds, light heavyweights

  • Daron Hester vs. Lionel Charles, 4 rounds, welterweights

  • Tyshee Robinson vs. Keith Humble, 4 rounds, lightweights

  • Nigel Farmer vs. Dijon Cissel, 4 rounds, welterweights

  • Tivan Young vs. Preston Wilson, 4 rounds, welterweights

  • Karinn Davis vs. Willie Ferrel, 4 rounds, cruiserweights

  • Marquious Joyner vs. Louis Hernandez, 4 rounds, middleweights

  • Joshuan Cox vs. Akheim Nurse, 4 rounds, light heavyweights

  • Geral Thomas vs. Kevin Asmat, 4 rounds, featherweights

  • Milton Martin vs. Kahlil Smoot, 4 rounds, heavyweights

  • Julius Thomas vs. Angel Grandier, 4 rounds, junior featherweights

Nov. 19

At London:

  • Boy Jones Jr. vs. Craig Evans, 10 rounds, lightweights

  • Willy Hutchinson vs. Ferenc Albert, 6 rounds, light heavyweights

  • Tamuka Mucha vs. TBA, 6 rounds, welterweights

Nov. 21

At Dorchester, Mass.:

  • Aleksandra Lopes vs. Ashleigh Curry, 6 rounds, female welterweights

  • Derek Silveira vs. Franciso Medel, 6 rounds, welterweights

  • Chris Traietti vs. Sam Horowitz, 6 rounds, cruiserweights

  • Ricky Ford vs. Saul Almeida, 4 rounds, middleweights

  • Travis Demko vs. Carlos Gallindo, 6 rounds, welterweights

  • Vinnie Carita vs. Steve Walker, 8 rounds, cruiserweights

  • Henry Gedney vs. Francisco Neto, 4 rounds, super middleweights

  • Anthony Concepcion vs. Roberto Valenzuela, 4 rounds, middleweights

At Windham, N.H.:

  • Brendon Simonds vs. Andre Belcarris, 4 rounds, welterweights

  • Kim Wabik vs. Liz Humphries, 4 rounds, female lightweights

  • John Ortolani vs. Ian Beatease, 4 rounds, junior middleweights

  • Tolan Tascoe vs. Jon Webster, rematch, 4 rounds, middleweights

  • Anthony Velazquez vs. Demetris Williams, 4 rounds, welterweights

At Lamphoon, Thailand

  • Komgrich Nantapech vs. Masayuki Kuroda, 12 rounds, IBF flyweight eliminator

Nov. 23

At Mexico City (Telemundo):

  • Ganigan Lopez vs. Ricardo Rodriguez, 10 rounds, flyweights

  • Jerson Aguilar vs. Eduardo Hernandez Rizo, 8 rounds, lightweights

  • Kevin Salgado Zambrano vs. Marco Valentin China Villa, 6 rounds, junior middleweights

  • Cesar Soriano Lozada vs. Jorge Romero, 6 rounds, lightweights

  • Adolfo Granados vs. Luis Ortiz Colin, 4 rounds, featherweights

  • Michel Gomez vs. Luis Mendez Rosas, 4 rounds, bantamweights

  • Ivan Garcia vs. Antonio Hernandez Villanueva, 4 rounds, flyweightgs

Nov. 24

At Atlantic City, N.J. (HBO):

  • Dmitry Bivol vs. Jean Pascal, 12 rounds, for Bivol's WBA light heavyweight title

  • Murodjon Akhmadaliev vs. Isaac Zarate, 10 rounds junior featherweights

  • Sergey Kuzmin vs. TBA, 10 rounds, heavyweights

  • Shakhram Giyasov vs. TBA, 6 or 8 rounds, welterweights

  • Israil Madrimov vs. Vladimir Hernandez, 10 rounds, junior middleweights

  • Karl Dargan vs. Moisess Delgadillio, 8 rounds, lightweights

  • Evgeny Tishchenko vs. Christian Mariscal, 6 rounds, heavyweights

At Monte Carlo (DAZN):

  • Denis Lebedev vs. Mike Wilson, 12 rounds, cruiserweights

  • Zhang Zhilei vs. Alexander Ustinov, 12 rounds, heavyweights

  • Kal Yafai vs. Israel Gonzalez, 12 rounds, for Yafail's WBA junior bantamweight title

  • Fanlong Meng vs. Frank Buglioni, 10 rounds, light heavyweights

  • Daniyar Yeleussinov vs. TBA, 8 rounds, welterweights

At Auckland, New Zealand:

  • Lucas Browne vs. Junior Pati, 10 rounds, heavyweights

At San Juan, Puerto Rico:

  • Christopher Diaz vs. David Berna, 10 rounds, junior lightweights

  • Luis "Popeye" Lebron vs. Jose Luis Gallegos, 10 rounds, featherweights

At Montreal:

  • Francis LaFreniere vs. Jose De Jesus Macias, 8 rounds, middleweights

  • Tommy Houle vs. Danyk Croteau, 4 rounds, super middleweights

  • Jean-Michel Bolivar vs. Manuel Garcia, 6 rounds, middleweights

  • Tony Luis vs. Ibrahim Class, 10 rounds, lightweights

  • Vislan Dalkhaev vs. Emmanuel Villamar, 6 rounds, junior featherweights

  • Yan Pellerin vs. Michael Robertson, 4 rounds, cruiserweights

  • Devin Tomko vs. Augustin Malecot, 6 rounds, cruiserweights

  • Mazlum Akdeniz vs. Javier Pena, 6 rounds, junior welterweights

Nov. 28

At Chonburi, Thailand:

  • Knockout CP Freshmart vs. Byron Rojas, 12 rounds, for CP Freshmart's WBA strawweight title

Nov. 30

At Brisbane, Australia (ESPN+):

  • Jeff Horn vs. Anthony Mundine, 12 rounds, middleweights

At Hollywood, Fla. (Telemundo):

  • Ricardo Espinoza vs. Yeison Vargas, 10 rounds, bantamweights

  • Derrieck Cuevas vs. Breidis Prescott, 10 rounds, welterweights

At Florence, Italy (DAZN):

  • Fabio Turchi vs. Tony Conquest, 12 rounds, cruiserweights

  • Andrea Scarpa vs. Joe Hughes, 12 rounds, for vacant European junior welterweight title

  • Devis Boschiero vs. Martin J. Ward, 12 rounds, junior lightweights

At Huntington, N.Y.:

  • Chris Algieri vs. Angel Hernandez, 10 rounds, welterweights

  • Tyrone James vs. Leonardo Carrizales, 8 rounds, junior middleweights

  • Omar Bordoy vs. Terell Bostic, 6 rounds, junior welterweights

  • Alex Vargas vs. Jarrill Haadi, 4 rounds, welterweights

  • Deshaun John vs. Vu Van Hai, 4 rounds, junior welterweights

At Glasgow, Scotland:

  • Ukashir Farooq vs. Iain Butcher, 12 rounds, for Farooq's British bantamweight title

  • Tyrone McKenna vs. Lewis Benson, 10 rounds, junior welterweights

  • Kieran Smith vs. Peter McDonagh, 8 or 10 rounds, junior middleweights


DECEMBER

Dec. 1

At Los Angeles (Showtime PPV):

  • Deontay Wilder vs. Tyson Fury, 12 rounds, for Wilder's WBC heavyweight title

  • Jarrett Hurd vs. Jason Welborn, 12 rounds, for Hurd's IBF/WBA junior middleweight title

  • Luis "King Kong" Ortiz vs. Travis Kauffman, 10 rounds, heavyweights

  • Joe Joyce vs. Joe Hanks, 10 rounds, heavyweights

  • Julio Cesar Chavez Jr. vs. Alfredo Angulo, 10 rounds, super middleweights

  • Mark Barriga vs. Carlos Licona,12 rounds, for vacant IBF strawweight title

  • Chris Arreola vs. Maurenzo Smith, 10 rounds, heavyweights

  • Robert Guerrero vs. Adam Mate, 10 rounds, welterweights

  • Marsellos Wilder vs. David Damore, 4 rounds, cruiserweights

  • Isaac Lowe vs. Luis Rafael Baez, 8 rounds, featherweights

  • Jesse Rodriguez vs. Alex Aragon, 8 rounds, junior flyweights

  • Anthony Yarde vs. TBA, 8 or 10 rounds, light heavyweights

At Quebec City (Showtime):

  • Adonis Stevenson vs. Oleksandr Gvozdyk, 12 rounds, for Stevenson's WBC light heavyweight title

  • Chris Namus vs. Marie Eve Dicaire, 10 rounds, for Namus' IBF female junior middleweight title

  • Sebastien Bouchard vs. Ali Funeka, 10 rounds, welterweights

  • Mikael Zewski vs. Aaron Herrera, 10 rounds, welterweights

  • Oscar Rivas vs. Fabio Maldonado, 10 rounds, heavyweights

  • Shakeel Phinn vs. Dario Bredicean, 10 rounds, super middleweights

  • Wilfried Seyo vs. Fernando Galvan, 4 rounds, light heavyweights

  • Oleksandr Teslenko vs. TBA, 6 rounds, heavyweights

At Washington, D.C.:

  • Dusty Hernandez Harrison vs. James Winchester, 10 rounds, welterweights

  • Kareem Martin vs. TBA, 8 rounds, welterweights

  • Alexander Johnson vs. TBA, 8 rounds, heavyweights

  • Sam Crossed vs. TBA, 6 rounds, cruiserweights

  • George Harris vs. TBA, 6 rounds, heavyweights

  • Antonio Magruder vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights

  • Jordan White vs. TBA, 4 rounds, junior featherweights

  • Tyrek Irby vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights

  • Genc Pllana vs. TBA, 4 rounds, super middleweights

  • Tyrell Boyd vs. TBA, 4 rounds, middleweights

At San Antonio:

  • Kendo Castaneda vs. Gilbert Venegas Jr., 10 rounds, junior welterweights

At Gummersbach, Germany:

  • Abass Baraou vs. Sasha Yengoyan, 10 rounds, junior middleweights

Dec. 7

At Mexico City (Telemundo):

  • Antonio Moran vs. Edson Ramirez, 10 rounds, lightweights

At Las Vegas (Mayweather Promotions Facebook):

  • Ladarius Miller vs. Ricardo Garcia, 10 rounds, lightweights

  • Xavier Martinez vs. Arturo Santos-Reyes, 10 rounds, junior lightweights

At Belfast, Northern Ireland:

  • Conrad Cummings vs. Brian Rose, 12 rounds, middleweights

At Trujillo Alto, Puerto Rico:

  • Robert Paradero vs. Wilfredo Mendez, 12 rounds, WBO strawweight eliminator

At Philadelphia:

  • Brandon Robinson vs. Kalvin Henderson, 10 rounds, super middleweights

  • Raeese Aleem vs. TBA, 8 rounds, junior featherweights

  • Isaiah Wise vs. TBA, 6 rounds, junior middleweights

  • Robert Ballard vs. Jose Burgos, 4 rounds, junior welterweights

  • James Brenadin vs. Sheldon Dverteuil, 4 rounds, lightweights

  • Paul Koon vs. TBA, 4 rounds, heavyweights

  • Rasheen Brown vs. TBA, 4 rounds, junior featherweights

  • Romuel Cruz vs. TBA, 4 rounds, junior featherweights

  • Kendall Cannida vs. TBA, 4 rounds, light heavyweights

Dec. 8

At New York (ESPN/ESPN Deportes):

  • Vasiliy Lomachenko vs. Jose Pedraza, 12 rounds, WBA/WBO lightweight unification

  • Isaac Dogboe vs. Emanuel Navarrete, 12 rounds, for Dogboe's WBO junior featherweight title

  • Teofimo Lopez Jr. vs. Mason Menard, 10 rounds, lightweights

  • Alexander Besputin vs. Juan Carlos Abreu, 10 rounds, welterweights

  • Josue Vargas vs. John Renteria, 8 rounds, junior welterweights

  • Michael Perez vs. Abdiel Ramirez, 8 rounds, lightweights

  • Guido Vianello vs. Luke Lyons, 6 rounds, heavyweights

At Sheffield, England (DAZN):

  • Kell Brook vs. Michael Zerafa, 12 rounds, junior middleweights

  • Jono Carroll vs. Guillaume Frenois, 12 rounds, IBF junior lightweight eliminator

  • Gary "Spike" O'Sullivan vs. TBA, 10 rounds, middleweights

  • Josh Kelly vs. David Avanesyan, 10 rounds, welterweights

At Carson, Calif. (HBO):

  • Cecilia Braekhus vs. Aleksandra Magdziak-Lopes, 10 rounds, for Braekhus' WBC/WBO/IBF/WBA women's welterweight title

  • Roman "Chocolatito" Gonzalez vs. Pedro Guevara, 10 rounds, junior bantamweights

  • Louisa Hawton vs. Brenda Flores, 10 rounds, female strawweights

At Indio, Calif. (Facebook Watch):

  • Rene Alvarado vs. Carlos Morales, 12 rounds, WBA junior lightweight eliminator

  • Hector Tanajara Jr. vs. Roberto Manzanarez, 10 rounds, lightweights

  • Joet Gonzalez vs. TBA, 10 rounds, featherweights

  • Luis Feliciano vs. TBA, 8 rounds, junior welterweights

  • Javier Padilla vs. TBA, 4 rounds, featherweights

  • Patricio Manuel vs. TBA, 4 rounds, junior lightweights

At Toa Baja, Puerto Rico:

  • Danielito Zorrilla vs. Ryan Pino, 8 rounds, junior welterweights

At Kempton Park, South Africa

  • Thomas Oosthuizen vs. Thabiso Mchunu, rematch, 12 rounds, cruiserweights

  • Thulani Mbenge vs. Miguel Vazquez, 12 rounds, welterweights

  • Wade Groth vs. Walter Dlamini, 12 rounds, middleweights

At Zagreb, Croatia:

  • Filip Hrgovic vs. Ytalo Perea, 12 rounds, heavyweights

At Nashville:

  • Sena Agbeko vs. Bryan Vera, 8 rounds, super middleweights

  • Rydell Mayes vs. TBA, 4 rounds, heavyweights

  • Austin Dulay vs. TBA, 4 rounds, lightweights

  • Eduardo Aguilar vs. Carl Currie, rematch, 4 rounds, junior welterweights

  • Mike Cook vs. TBA, 4 rounds, junior middleweights

  • Dylan Courson vs. TBA, 4 rounds, heavyweights

At Gdansk, Poland:

  • Izuagbe Ugonoh vs. Ali Eren Demirezen, 12 rounds, heavyweights

Dec. 14

At Corpus Christi, Texas (ESPN+):

  • Gilberto "Zurdo" Ramirez vs. Jesse Hart, rematch, 12 rounds, for Ramirez's WBO super middleweight title

At London:

  • Darragh Foley vs. Akeem Ennis Brown, 12 rounds, junior welterweights

  • Larry Ekundayo vs. Louis Green, 12 rounds, welterweights

Dec. 15

At Brentwood, England (ESPN+):

  • Daniel Dubois vs. TBA, 10 rounds, heavyweights

  • Sam Bowen vs. Ronnie Clark, 12 rounds, for Bowen's British junior lightweight title

At New York (DAZN):

  • Rocky Fielding vs. Canelo Alvarez, 12 rounds, for Fielding's WBA "regular" super middleweight title

  • David Lemieux vs. Tureano Johnson, 10 rounds, middleweights

  • Tevin Farmer vs. Francisco Fonseca,12 rounds, for Farmer's IBF junior lightweight title

  • Sadam Ali vs. Mauricio Herrera, 10 rounds, welterweights

  • Ryan Garcia vs. TBA, 10 rounds, lightweights

  • Yves Ulysse Jr. vs. TBA, 10 rounds, junior welterweights

  • Vergil Ortiz Jr. vs. TBA, 10 rounds, junior welterweights

  • Lamont Roach Jr. vs. Alberto Mercado, 10 rounds, junior lightweights

  • Bilal Akkawy vs. Victor Fonseca, 10 rounds, super middleweights

At Christchurch, New Zealand:

  • Joseph Parker vs. Alexander Flores, 10 rounds, heavyweights

  • Junior Fa vs. Rogelio Omar Rossi, 10 rounds, heavyweights

  • Bowyn Morgan vs. TBA, 10 rounds, welterweights

  • David Light vs. Lance Bryant, 6 rounds, cruiserweights

  • Manu Vatuvei vs. David Letele, 4 rounds, heavyweights

  • Megyn McLennan vs. Michaela Jenkins, 6 rounds, female welterweights

  • Andrei Mikhoilovich vs. Adrian Taihia, 6 rounds, middleweights

  • Richie Hadlow vs. Dom Reed, 6 rounds, lightweights

  • Sam Watts vs. Alaister Boyd, 4 rounds, heavyweights

  • Quintin Poole vs. Bjorn Horrack, 3 rounds, heavyweights

At Toronto:

  • Samuel Vargas vs. Adrian Gabriel Pereiro, 10 or 12 rounds, junior welterweights

  • Patrice Volny vs. Ryan Young, 10 rounds, middleweights

  • Steve Rolls vs. KeAndrae Leatherwood, 8 rounds, middleweights

Dec. 22

At Manchester, England (ESPN+):

  • Josh Warrington vs. Carl Frampton, 12 rounds, Warrington's IBF featherweight title

  • Michael Conlan vs. Jason Cunningham, 8 or 10 rounds, featherweights

  • Mark Heffron vs. Liam Williams, 10 or 12 rounds, middleweights

  • Paddy Barnes vs. TBA, 10 or 12 rounds, flyweights

  • Steven Ward vs. TBA, 10 rounds, light heavyweights

  • Tommy Fury vs. TBA, 4 rounds, light heavyweights

At New York (Fox):

  • Jermall Charlo vs. Willie Monroe Jr., 12 rounds, for Charlo's WBC interim middleweight title

  • Jermell Charlo vs. Tony Harrison, 12 rounds, for Charlo's WBC junior middleweight title

  • Dominic Breazeale vs. Carlos Negron, 10 rounds, heavyweights

At London (DAZN):

  • Dillian Whyte vs. Derek Chisora, rematch, 12 rounds, heavyweights

Dec. 30

At Tokyo, Japan:

  • Masayuki Ito vs. Evgeny Chuprakov, 12 rounds, for Ito's WBO junior lightweight title

  • Ken Shiro vs. Saul "Baby" Juarez, 12 rounds, for Shiro's WBC junior flyweight title

  • Tauma Inoue vs. Petch Sor Chitpattana, 12 rounds, for vacant WBC interim bantamweight title


JANUARY

Jan. 5

At Kuala Lumpur, Malaysia:

  • Kudratillo Abdukakhorov vs. Keita Obara, 12 rounds, IBF welterweight eliminator

Jan. 12

At TBA (ESPN/ESPN Deportes):

  • Oscar Valdez vs. TBA, 12 rounds, for Valdez's WBO featherweight title

Jan. 13

At Los Angeles (Fox Sports 1/Fox Deportes):

  • Jose Uzcategui vs. Caleb Plant, 12 rounds, for Uzcategui's IBF super middleweight title

Jan. 18

At Verona, N.Y. (ESPN+):

  • Bryant Jennings vs. TBA, 10 or 12 rounds, heavyweights

  • Shakur Stevenson vs. TBA, 10 rounds, featherweights

  • Vikas Krishan vs. TBA, 4 or 6 rounds, junior middleweights

Jan. 19

At Las Vegas:

  • Manny Pacquiao vs. Adrien Broner, 12 rounds, for Pacquiao's WBA "regular" welterweight title

Jan. 26

At New York (Fox/Fox Deportes):

  • Keith Thurman vs. Josesito Lopez, 12 rounds, for Thurman's WBA welterweight title

  • Adam Kownacki vs. Gerald Washington, 10 rounds, heavyweights


FEBRUARY

Feb. 2

At Frisco, Texas (ESPN/ESPN Deportes):

  • Eleider Alvarez vs. Sergey Kovalev, rematch, 12 rounds, for Alvarez's WBO light heavyweight title

Feb. 16

At Los Angeles (Fox/Fox Deportes):

  • Leo Santa Cruz vs. Miguel Flores, 12 rounds, for Santa Cruz's WBA featherweight title

  • Omar Figueroa Jr. vs. John Molina Jr., 10 or 12 rounds, welterweights

Feb. 23

At Minneapolis (Fox Sports 1/Fox Deportes):

  • Anthony Dirrell vs. Avni Yildirim, 12 rounds, for vacant WBC super middleweight title


MARCH

March 9

At Las Vegas (Fox/Fox Deportes):

  • Shawn Porter vs. Yordenis Ugas, 12 rounds, for Porter's WBC welterweight title

March 16

At Arlington, Texas (Fox PPV):

  • Errol Spence Jr. vs. Mikey Garcia, 12 rounds, for Spence's IBF welterweight title

March 24

At Oxon Hill, Md. (FS1/Fox Deportes):

  • Lamont Peterson vs. Sergey Lipinets, 10 or 12 rounds, welterweights


APRIL

April 13

At London (DAZN):

  • Anthony Joshua vs. TBA, 12 rounds, for Joshua's IBF/WBA/WBO heavyweight title

At Minneapolis (Fox Sports 1/Fox Deportes):

  • Caleb Truax vs. Peter Quillin, 10 or 12 rounds, super middleweights

April 20

At TBA (Fox/Fox Deportes):

  • Danny Garcia vs. Adrian Granados, 10 or 12 rounds, welterweights


MAY

May 11

At TBA (Fox/Fox Deportes):

  • PBC on Fox


May 25

At TBA (Fox Sports 1/Fox Deportes):

  • PBC on FS1


JUNE

June 1

At TBA (Fox Sports 1/Fox Deportes):

  • PBC on FS1

June 9

At Canastota, NY:

  • 30th annual International Boxing Hall of Fame inductions

June 23

At TBA (Fox/Fox Deportes):

  • PBC on Fox


JULY

July 13

At TBA (Fox Sports 1/Fox Deportes):

  • PBC on FS1

July 20

At TBA (Fox/Fox Deportes):

  • PBC on Fox


AUGUST

Aug. 3

At TBA (Fox/Fox Deportes):

  • PBC on Fox

Aug. 24

At TBA (Fox Sports 1/Fox Deportes):

  • PBC on FS1


SEPTEMBER

Sep. 1

At TBA (Fox/Fox Deportes):

  • PBC on Fox

Sep. 21

At TBA (Fox Sports 1/Fox Deportes)

  • PBC on FS1


NOVEMBER

Nov. 9

At TBA (Fox Sports 1/Fox Deportes):

  • PBC on FS1


DECEMBER

Dec. 14

At TBA (Fox/Fox Deportes):

  • PBC on Fox